Raben logo
csm_PCD_press_news_picture1__002__05d630172b.jpg

Raben võtab kasutusele innovaatilise kohaletoimetamise kinnitamise pildilahendus tehnoloogia

2020.05.05
Praeguses reaalsuses on turvatunne muutunud eriti oluliseks. Kliendid on oluliselt muutnud oma harjumusi ja käitumist. Mõeldes turvalisusele, valib enamik inimesi ostlemise interneti teel. Seepärast on Raben Grupp välja töötanud uue ühendvedude lisateenuse, mis aitab hoida soovitud distantsi kohaletoimetamisprotsessis ning tagab kaubasaajate mugavuse ja turvalisuse. Meie uueks teenuseks on kontaktivaba kohaletoimetamise kinnitamise pildilahendus, mis on teenusena saadaval alates 4. maist.

“Tänane turuolukord on kahtlemata väljakutseterohke, kuid vaatamata sellele oleme valmis käitlema saadetisi ning vastu tulema meie klientide ja kaubasaajate vajadustele. Seega pole me täna, koroonaviiruse ohu ajal, käed rüpes istunud, vaid oleme välja tulnud uue lahendusega. Pidades silmas suurenenud turvalisuse vajadust, oleme välja töötanud kohaletoimetamise kinnitamise pildilahenduse teenuse (PCD), mis võimaldab vedada saadetisi kontaktivabalt ning mis kõige olulisem – ilma füüsilise kontaktita kaubasaajaga.” - selgitab Raben Grupi müügidirektor Katarzyna Jaeger.

Kuidas toimub tarne kohaletoimetamise kinnitamise pildilahendus?

PCD idee on väga lihtne. Kliendil piisab vaid sisestada tellimus myOrder süsteemi (myRaben.com keskkonnas), kus tuleb ära märkida tasuta kohaletoimetamise kinnitamise pildilahenduse soov.  Seejärel jätab autojuht kaubad vastuvõtja poolt määratud kohta ning teeb kolm fotot: pakisildist, saadetisest ning saadetisest koos pakisildiga. Nii kinnitab ta mugavalt saadetise kohaletoimetamise, ilma et kaubasaaja peaks tellimuse vastuvõttu allkirjastama. Nii on võimalik hoida vajalikku distantsi kulleri ja kaubasaaja vahel. Fotod salvestatakse automaatselt kulleri mobiilseadmesse ning töödeldakse veokirjaks. Dokumendis registreeritakse ka veoauto number, kuupäev, kellaaeg ja geograafilised koordinaadid asukohast, kus foto salvestati.

See innovaatiline lahendus tagab, et fotod  tehti kindlas asukohas kindlal ajal. Klient näeb koheselt saadetise kohaletoimetamise tõendit myRaben keskkonnas myTruck&Trace moodulis.

Loomulikult võib kaubasaaja valida ka traditsioonilise tarnemeetodi, s.t. allkirjastada tellimuse kinnitus kulleri mobiilseadmes või paberdokumendil – oleme selle suhtes paindlikud.

Eelised kliendile ja kauba vastuvõtjale

PCD teenus loodi selleks, et muuta tellimuste kohaletoimetamine turvalisemaks ja mugavamaks. Uue teenuse eesmärgiks on lihtsustada tarneprotsessi, samuti võimaldada kaubasaajal tellimuse vastuvõtu kinnitamist, juhul kui ta  ei soovi või ei saa seda allkirjastades teha – saadetis jäetakse vastuvõtja poolt määratud kohta. Uus lahendus võimaldab kaupade kohaletoimetamist täiesti kontaktivabalt, ilma vahetu kontakti ja suhtluseta kaubasaaja ja kulleri vahel. PCD võimaldab kaupade kaugvastuvõttu ka karantiini ajal. PCD  info sisaldab tänu automatiseeritud registreerimisprotsessile mitte ainult pilti tellimusest, vaid ka kohaletoimetamise kuupäeva, kellaaega ja kohta ning isegi veoauto numbrit, mis annab kaubasaatjale ja vastuvõtjale suurema kindluse, et saadetis on kindlal ajal ja kindlasse kohta jõudnud.

Rabeni uut teenust pakutakse siseriiklikele ja rahvusvahelistele ühendvedudele riikides ning Eestis Tallinna ja selle lähiümbruses, mida teenindavad Raben Grupi ettevõtted. Teenust pakutakse alates 2020. aasta 4. maist.