Raben logo
csm_BAS_ii_Raben_Group_c78f654dac.jpg

Raben Grupp võtab üle ettevõtte Bas Grupp

2021.07.09
Raben Grupp on omandanud 100% ettevõtte Bas Grupp aktsiatest, seda tagasiulatuvalt seisuga 1. jaanuar 2021. Seega omandab Raben kõik Bas Grupi ettevõtete asukohad Hollandis, Slovakkias ja Itaalias kokku 210 töötajaga. Konkurentsiamet on liitumise ka juba heaks kiitnud.

BAS Grupp on täieliku logistikateenuse pakkuja. Tegu on pere-ettevõttega, mis asutati aastal 1986. BAS Grupil on pea 50 000 m2 laopinda ning oma sõidukipark. Ettevõte on spetsialiseerunud rahvusvahelistele ühendvedudele, eriti Hollandi ja Itaalia ühendustele.

“Perekonnana jõudsime punkti, kus pidime tegema valiku veelgi autonoomsemaks kasvamise ja suurema professionaalse logistikakorraldajaga ühinemise vahel. Kui Raben ostmise vastu huvi avaldas, tegime perekonnana otsuse aktsiate müümiseks. Järgnevatel aastatel ootavad logistikasektorit ees suured muudatused, mis ei too kaasa pelgalt võimalusi, vaid ka ohte. Liitumine suurema professionaalse organisatsiooniga nagu Raben Grupp annab meile kui keskmise suurusega tegijale stabiilsustunde nende väliste mõjude osas,” sõnas Lorenzo Bas, Bas Grupi tegevjuht.

Raben Grupp on Hollandi päritolu, kuid ettevõtte peakontor on alates 1990ndatest asunud Poznanis, Poolas. Rabenil on 90 aastat kogemust ning ettevõte tegutseb 13 Euroopa riigis, rohkem kui 150 asukohas. Ettevõttel on 1 200 000 m2 laopinda ja selle aastakäive ulatub 1,3 miljardi euroni. Rabeni Hollandi peakontor asub Ossi linnas.

Bas Grupi omandamisega on pere-ettevõte Raben suurendanud oma võrgustikku Lääne-Euroopas ja tugevdanud oma positsiooni lepingulise logistika ja intermodaalse transpordi pakkujana. Raben Grupiga liitumise võimalustest saavad osa mitte ainult Basi kliendid, vaid kindlasti ka ettevõtte töötajad.

“Bas Grupi omandamine loob uusi võimalusi Euroopas ning aitab meil oma võrgustikku laiendada. Lisaks tugevdab see meie positsiooni Beneluxi maades ja võimaldab meil kasvada Lõuna-Euroopa piirkonnas,” sõnas Ewald Raben, Raben Grupi tegevjuht.

Mõlemad ettevõtted hindavad kõrgelt vastutustundlikku ettevõtlust, eetikat ja ausust, ning panustavad tugevalt innovatsiooni ja jätkusuutlikusse.

“Tervitame kõiki Bas Grupi töötajaid ja partnereid Rabenis. Koos oleme veelgi edukamad,”  rõhutas Berend Jan Schuring, Raben Netherlands BV tegevdirektor.

Autor

Viktorija Baublytė

Turunduse spetsialist