Raben logo
csm_90years_tlo_4K_dron_1600_8a0b331b79.jpg

Raben tähistab oma 90. aastat Euroopas

2021.04.07
Raben Grupp on teel olnud 90 aastat – arenedes, alati tulevikku vaadates ja uusi väljakutseid otsides. Ettevõttena soovime olla see hoog, mis mitte ainult ei hoia maailma liikumises, vaid muudab seda ka paremaks ja rohelisemaks. Seetõttu kutsume teid oma sünnipäeva puhul ühele erilisele reisile Euroopas, mille nimeks on “Eco2way”. Septembris käivitub veebihääletus keskkonnaalgatuste osas – kõige rohkem hääli kogunud projekt saab Raben Grupi stipendiumi.

2021. aastal tähistab Raben Grupp oma 90. sünnipäeva. 90 aastat kogemusi, uuenduslikkust ja pidevat arengut. Ja siin me kindlasti veel ei peatu.

“Oleme tänu headele partnerlussuhetele ja läbipaistvale koostööle oma klientidega nende 90 aasta jooksul palju saavutanud. Tunneme selle üle uhkust ja oleme valmis uuteks väljakutseteks nagu kliimamuutused. Soovime, et järgnevatel põlvkondadel oleks ligipääs samasugustele ressurssidele kui need, mida praegu kasutame. Seepärast soovime oma sünnipäeva puhul kutsuda teid keskkonnareisile “Eco2Way“, mille käigus tutvustavad meie töötajad teile paiku Euroopas, mis kliimamuutuste mõjude all kannatavad. Loodame, et meie kliendid aitavad meil välja valida paiga, mida koos toetada. Et saaksime ka järgneva 90 aasta jooksul puhast loodust nautida,” ütleb Ewald Raben, Raben Grupi tegevjuht.

90 aastat vastutustundlikult teel

Vastutustundlik ettevõtlus on osa meie väärtuspõhise pereettevõtte DNAst. Meil on terviklik lähenemine vastutustundlikule ettevõtlusele – sotsiaalne vastutus on integreeritud meie äristrateegiaga. Rabeni jaoks on keskkond väga oluline. Igal aastal investeerime tõhusamatesse ja keskkonnasõbralikemasse transpordi- ja laolahendustesse ja istutame tuhandeid puid, mis neutraliseerivad mitmeid tonne süsihappegaasi.

Seetõttu otsustaski ettevõte tähistada oma 90. sünnipäeva erilisel viisil, kutsudes kliente ja internetikasutajaid meiega kaasa reisile “Eco2way” Euroopas. See eriline teekond algab 1. aprillil ja kestab 2021. aasta augusti lõpuni. Meie giidideks on ettevõtte töötajad ja ökofännid, kes toovad teieni 20 paika, mis kliimamuutuste mõjude all kannatavad. Saate seda teekonda jälgida meie

veebilehel www.raben90years.com ja meie sotsiaalmeedias 13 riigis, kus ettevõte tegutseb. Kuid sellega meie pidustused veel ei lõpe. Oma 90. sünnipäeva puhul soovime teha kingituse meile endile ja tulevastele põlvkondadele. Septembris avame veebihääletuskampaania kolme keskkonnaalgatuse osas. Kõige rohkem hääli kogunud algatusele antakse Raben Grupi stipendium. Hääletus kestab novembri lõpuni ning võitjaprojekt kuulutatakse välja detsembris.

“Soovime olla turul trendiloojaks jätkusuutlikkuse valdkonnas ja mitte ainult läbi selle, et kasutame keskkonnasõbralikumaid veoautosid ja laolahendusi või läbi puude istutamise, vaid läbi kõikide oma protsesside. Soovime muuta kõik oma prosessid nii keskkonnasõbralikuks kui võimalik. See on meie vastutus. Ning kuna meie suhted klientidega rajanevad partnerlusel, usun, et ka meie kliendid ühinevad meiega sellel keskkonnasõbralikkuse teekonnal,” selgitab Ewald Raben

Raben Grupil on hetkel 150 haruettevõtet 13 Euroopa riigis, 1 200 000 m2 laopinda, 10 000 töötajat ning iga päev sõidab Euroopa teedel ringi meie 8500 veoautot. See kõik sai alguse ühest tagasihoidlikust Hollandi perefirmast. Ka täna on pere-ettevõtte väärtused meile tähtsad, mõjutades positiivselt meie töötajaid ja kliendisuhteid.

Globaalse brändi sünd

1931. aastal alustas Jan W. Raben, meie praeguse tegevjuhi vanaisa, Meddo-Winterswijki väikelinnas Hollandis kohalike talunike toodangu transportimist turule. Ta pani aluse ettevõttele, millest on tänaseks saanud globaalne bränd. Järgmine verstapost ettevõtte ajaloos oli, kui asutaja poeg Theo Raben ettevõtte juhtimise 1960. aastal üle võttis ning alustas tekstiilide transportimist Poolast ja Poolasse. Esimese välismaa-sammu tegi asutaja lapselaps Ewald. Ta tundis ettevõtet läbi ja lõhki; juba kümneaastaselt pesi ta laupäeviti veokeid ning ülikooli ajal töötas ta veoautojuhina. Pärast 1989. aasta muudatusi märkas ta arenguvõimalust Poola turul ning suundus Poolasse eesmärgiga avada seal Rabeni harukontor. Sellel ajal ostis ta ka Poola kaardi, millel märkis ära 12 asukohta, millest pidid saama ettevõtte harud Poolas.

Viimased 30 aastat on olnud ettevõtte jaoks pidev areng. Oleme dünaamiliselt laienenud välisturgudele ning üks meie edu pante on pere-ettevõtte väärtuste ja vastutustundliku ettevõtluse mudelite kombineerimine.

“Pere-ettevõttel on teiste ettevõtete ees eelis, sest siin koheldakse kliente ja töötajaid kui pereliikmeid. Meie teenuseks on inimnäoline logistika. Meie suhtlusstiili osaks on partnerlus ja usaldus. Meil on hulgaliselt pikaajalisi kliente. Ka meie partnerettevõtted on aastatega muutunud ja oleme muudatustega kohanenud. Oleme partnerid ja tegeleme väljakutsetega üheskoos. Samuti areneme ja kasvame koos. Pidev areng on meie ettevõtte DNAsse sisse kirjutatud. Me ei paku ainult teenust, vaid lubadust jõuda alati kohale õigeaegselt, pöörates tähelepanu detailidele ja kõrgeimale kvaliteedile. Oleme aastaid tegelenud innovaatiliste lahenduste otsimisega, seades alati meie kliendid esikohale. Nii investeerime tulevikku, jätkusuutlikesse lahendustesse ja pikaajalise mõjuga projektidesse,” ütleb Ewald Raben, Raben Grupi tegevjuht. Meil on veel mitmeid teid käia, kuid täna olen veendunud, et koos võime minna kui tahes kaugele.”

Laienemine Euroopas

Raben Grupp jätkas arengut, saates oma kliente nende eduteekonnal. 2002. aastal alustas tegevust Fresh Logistics Polska. Ettevõtte spetsialiseerub toodete transportimisele, mis vajavad terve tarneahela vältel kontrollitud temperatuuri vahemikus 0 kuni +2 kraadi (UltraFresh) ja +2 kuni +6°C.

Periood 2003-2010 tõi laienemisi mitmetele uutele turgudele. 2003. aastal avati esimene harukontor Ukrainas ning aasta hiljem laieneti Leetu, Lätisse ja Eestisse. 2008. aastal siseneti Tšehhi ja Slovakkia turgudele ja kaks aastat hiljem Ungarisse. 2016. aastal alustati tegevust Rumeenias. 2017. aastal omandas Raben Grupp 20% osaluse Itaalia ettevõttes SITTAM ning alates 2020. aastast on ettevõte Raben SITTAMi ainuomanik. 2019. aastal liitus Rabeni perega Bulgaaria, kui Sofias avati Rabeni esimene harukontor.

Saksa turg on Raben Grupile väga tähtis. Ettevõte tugevdab oma positsiooni Saksa turul orgaaniliselt ja ettevõtete omandamise kaudu. 2005. aastal võttis Raben üle ettevõtte Birkart Systemverkehre. 2011. aastal laiendati Saksamaa terminalivõrgustikku Wincantoni ostmisega. Järgnevatel aastatel liitus Rabeniga veelgi ettevõtteid. Praegu on Rabenil Saksamaal oma sõltumatu transpordivõrgustik 34 filiaaliga.

Laienemine itta

2017. aastast kuulub Grupi portfelli Raben East, mis pakub rahvusvahelisi transporditeenuseid ja regulaarseid ühendvedusid idapoolsete riikidega. Samuti pakume tolli- ja nõustamisteenust transpordi korraldamiseks idapoolsetel turgudel. Ettevõte teenindab järgmisi riike: Armeenia, Aserbaidžaan, Valgevene, Georgia, Iraak, Kasahstan, Kõrgõzstan, Moldova, Mongoolia, Venemaa, Tadžikistan, Türkmenistan, Türgi, Ukraina ja Usbekistan.

Tee eduni

Raben Grupp kui üks kiiremini kasvavaid Euroopa ettevõtteid logistikasektoris kasutab täielikult turuvõimalusi, mis tekkisid Euroopa turgude avamise ja kaupade vaba liikumise võimaldamisega. Pakume terviklikke logistikateenuseid: lepinguline logistika, maanteetransport (siseriiklik, rahvusvaheline ja idasuunaline), värskete toodete transport (Fresh Logistics brändi alt), täiskoormaveod (FTL) ja intermodaalne transport, mere- ja õhutransport. Peamised teenindatavad sektorid 2020. aastal olid toiduained (30%), tehnikakaubad (21%), autotööstus (17%), jaemüük (12%), keemiatööstus (11%), kiiresti liikuvad tööstuskaubad (9%). Maanteetransport, mis annab 66% kontserni käibest, pakub arenguks suurepäraseid võimalusi, kuid see pakub ka igapäevaseid väljakutseid - Raben kohandab igapäevaselt oma üle-Euroopalist ühendvedude ühenduste võrgustikku vastavalt klientide ootustele.

Tegevused, mis on suunatud rahvusvahelise võrgustiku ühenduste loomisele, toetavad igati ettevõtte missiooni ja visiooni. Rabeni logoga veoautosid on näha mitmetel teedel ja pole mingit kahtlust, et Raben Grupp püüab olla alati oma konkurentidest vähemalt ühe teljepikkuse võrra eespool.

Uuendused  

Digitaliseerimisprotsessid toimuvad Rabenis mitmel tasandil, alates füüsilistest protsessidest kuni kontoritegevuste robotiseerimiseni kasutades RPAd (robootika- ja automatiseerimisprotsessid). Automatiseerimise osas on edendatud IT-lahendusi nagu näiteks platvormid, mis edastavad automaatselt klientidele infot ning kohalejõudmisaega (ETA – estimated time of arrival). Laoprotsesside automatiseerimiseks kasutab Raben saadetiste mõõteseadmeid, autonoomseid või poolautomaatseid kahveltõstukeid, robotkäsi, IoT (asjade internet) sensoreid ja mitmeid teisi lahendusi, mis aitavad tõhustada transpordi- ja ladustamisprotsesse. RPA (robootika- ja automatiseerimise) lahenduste vallas rakendatakse tarkvararoboteid, kes toetavad kasutajate tööd või võtavad selle üle teatud rakenduste osas (WMS/TMS/FK) või erinevate IT-süsteemide liidestamisel.

Saadetiste ohutuse tagamiseks pandeemia tingimustes ning nõutud distantsi hoidmiseks tutvustas Raben uut ühendvedude teenust PCD (Picture Confirming Delivery). See on fotopõhine tellimuskinnitus - kontaktivaba tellimuse kinnitamine kasutades fotot.

Aeg tähistada paremat homset

2021. aasta on kahtlemata oluline verstapost Raben Grupi ajaloos. See pole mitte ainult arengu ja uute tehnoloogiate aasta, vaid ennekõike tulevikule mõtlemise aasta. Üldeesmärk on see, et tulevased põlvkonnad saaksid kasutada samasuguseid loodusressursse nagu meie täna. See on parim vundament tänastele pingutustele, et luua parem, rohelisem Euroopa. Raben Grupi jaoks algab rohelisem tulevik täna!